СТУДЕНТСКА СЛУЖБА

Информации за iKnow, потврди, упатства, уписи и други корисни информации за студентита на Факултетот за физичко образование, спорт и здравје

Повеќе
Image

INTERNATIONAL PLATFORM

Станете и вие дел од интернационалната платформа за комуникација со студентите кои партиципираат на Erasmus+ платформата.

Повеќе

Соопштенија

Последно објавени соопштенија за студентите и предметите

15 Мај
ВТОРА ИСПИТНА СЕСИЈА (ЈУНСКА) – 2022 ГОДИНА

  ВТОРА ИСПИТНА СЕСИЈА (ЈУНСКА) – 2022 ГОДИНА   ПРВА ГОДИНА ТЕРМИНИ МЕСТО   Историја на физичката култура 06.06.2022 ВО ...

12 Мај
Одложување на семинарот по предметот Боречки спортови 2

Семинарот по предметот Боречки спортови 2 се одложува. Дополнително ќе биде објавен новиот термин.

02 Мај
Резултати од испитот по Педагогија одржан  на 15.04.2022

Резултати од испитот по Педагогија одржан  на 15.04.2022 Бр индекс оценка 6838 8 6811 8 6769 7 6622 7 6772 ...

18 Апр
45 години ФФОСЗ – онлајн конференција

Почитувани студенти и учесници на онлајн конференцијата! По повод 45 годишнината на Факултетот за физичко образование, спорт и здравје ве ...

16 Апр
Дополнителен термин за предметот нутрициски протоколи

Дополнителен термин за изборниот предмет Нутрициски протоколи е 8 мај во 13 часот.

16 Апр
Промена на термин на семинарите за вонредни студенти – IV година

Поради велигденските празници, семинарите за вонредни студенти за IV година се одложуваат, и новите термини се: – 14 мај за седми ...

06 Апр
Распоред за продолжена (казнена) испитна сесија април 2022

  ПРОДОЛЖЕНА  ИСПИТНА СЕСИЈА – АПРИЛ 2022 ГОДИНА ТЕРМИНИ ЗА ПРОДОЛЖЕНА ИСПИТНА  СЕСИЈА – АПРИЛ 2022 ГОДИНА ПРВА ГОДИНА ТЕРМИНИ ...

04 Апр
Пријавување на испити во продолжена прва сесија (казнена април 2022)

Од 04.04.2022 до 08.04.2022 година е пријавување на испитите во продолжена прва испитна сесија (казнена април 2022). Сите студенти можат ...

21 Мар
Термини за семинари за вонредни студенти во летниот семестар 2022г.

КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА ДА ГО ПРЕЗЕМЕТЕ РАСПОРЕДОТ ВО ПДФ ФОРМАТ

25 Фев
Земање на оцени по футсал, фудбал и скијање

Во вторник (01.03.2022) во 10:00ч ќе се врши земање на оцени по предметот Футсал кај предметниот професор Небојша Марковски. Во ...

23 Фев
Изборни предмети за ФЗО и СПОРТ за летен семестар 2021-2022

ФЗО: ———————————————— Втор семестар: Олимпизам, Одбојка на песок, Мини кошарка   Четврт семестар:  Генетска кинезиологија, Елементарно физичко, Родови и спорт   ...

17 Фев

За сите информации за студенти и странки за уписи и студирање

Контактирајте нè

Сведоштва

Често поставувани прашања

Преземете ја потврдата за редовен студент

За бесплатен јавен превоз од ЈСП, потребно е да ја преземете и пополнете потврдата за редовен студент со ваши информации. Потоа донесете ја во студентската служба на факултетот (понеделник-петок од 11:00 - 16:00) за да ви биде заверена и потпишана од шефот на службата.

За да се најавите на iKnow системот и да ги пријавите испитите и семестрите, следете го следниот линк: https://iknow.ukim.mk
Внесете ги вашето корисничко име (email со кој сте регистриран на факултетот) и лозинката.

Одете на https://iknow.ukim.mk и следeте го линкот „Заборавена лозинка“ кој се наоѓа под плавото копче за „Најава“. Потоа внесете ја меил адресата со која сте регистриран на Факултетот за физичко образование спорт и здравје и изберете "Submit" т.е белото копче.

На вашиот меил ќе ви стигне порака од iknow за ресетирање на лозинка. Го отварате меилот за ресетирање на лозинката.
Кликате на (link) за ресетиранје на лозинката и ја внесувате 2 пати новата лозинка која мора да содржи мали, големи букви, бројки и специјален знак (@,#,%,!)
На пример: ImePrezime007@

Видео упатство од процедурата

Делот International Platform т.е. Интернационална платформа е место каде што студентите кои се партиципанти во Erasmus+ проектот можат да ги споделуваат своите мислења, да поставуваат слики од настаните и слично.

Сите заинтересирани за учество на Интернационалната платформа да испратат меил на admin@ffosz.ukim.edu.mk за да добијат корисничко име и лозинка за најава.