- Сеп 17, 2019
- ФФОСЗ
- 0
ДИНАМИКА НА АКТИВНОСТИ ЗА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЗА УЧЕБНАТА 2019/20 ГОДИНА
- НА 01 ОКТОМВРИ ЗАПОЧНУВА УЧЕБНАТА 2019/20 ГОДИНА
- НАСТАВАТА ВО ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР (НЕПАРЕН) ЗАПОЧНУВА НА 01.10.2019 ГОДИНА ОД 7.30 ЧАСОТ (ПРВА СМЕНА)
- УПИСОТ НА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЌЕ ТРАЕ ОД 15.09.2019 ГОДИНА ДО 28.09.2019 ГОДИНА
- СТУДЕНТИТЕ КОИ ЌЕ ЗАДОЦНАТ СО ПРИЈАВУВАЊЕТО ЌЕ ПЛАТАТ КАЗНА ВО ВИСИНА ОД 500 ДЕНАРИ
- КАЗНЕНАТА СЕСИЈА, ДОКОЛКУ ИМА БАРАЊЕ ОД СТУДЕНТИТЕ, ЌЕ СЕ ОДРЖИ ВО ПЕРИОДОТ ОД 21-25 ОКТОМВРИ 2019 ГОДИНА.
- ПРВАТА КОЛОКВИУМСКА НЕДЕЛА ВО ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЌЕ СЕ ОДРЖИ ВО ПЕРИОДОТ ОД 11.11.2019 ДО 15.11.2019 ГОДИНА
- ВТОРАТА КОЛОКВИУМСКА НЕДЕЛА ВО ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЌЕ СЕ ОДРЖИ ВО ПЕРИОДОТ ОД 08.01.2020 ДО 15.01.2020 ГОДИНА
- СЕМИНАРИТЕ ЗА ВОНРЕДНИТЕ СТУДЕНТИ ОД НАСОКАТА ФЗО, СТУДЕНТИТЕ ОД НАСКОКАТА СПОРТ И СТУДЕНТИТЕ КОИ ДИПЛО-МИРАЛЕ НА НАСОКАТА СПОРТ И ПОЛАГААТ ДИФЕРЕНЦИЈАЛНИ ИСПИТИ ЗА НАСОКАТА ФИЗИЧКО И ЗДРАВСТВЕНО ОБРАЗОВАНИЕ, ЌЕ СЕ ОДРЖУВААТ ВО ТЕРМИНИТЕ:
- ПРВА ГОДИНА – 02 И 03 НОЕМВРИ – 2019
- ВТОРА ГОДИНА – 09 И 10 НОЕМВРИ – 2019
- ТРЕТА ГОДИНА – 16 И 17 НОЕМВРИ – 2019
- ЧЕТВРТА ГОДИНА – 23 И 24 НОЕМВРИ – 2019
ТЕРМИНИТЕ ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА СЕМИНАРИТЕ ЗА СЕКОЈ ПРЕДМЕТ ОДДЕЛНО СЕ НАВЕДЕНИ ВО ТАБЕЛАРНИОТ ПРЕГЛЕД
- ЈАНУАРСКАТА ИСПИТНА СЕСИЈА ЌЕ СЕ РЕАЛИЗИРА ВО ПЕРИОДОТ ОД 20.01.2020 ГОДИНА – 02.2020 ГОДИНА
- ПРИЈАВУВАЊЕТО НА ИСПИТИТЕ ЗА СТУДЕНТИ КОИ ПОРАДИ ОПРАВДАНИ ПРИЧИНИ НЕ ГИ ПРИЈАВИЛЕ ИСТИТЕ, ЌЕ ТРАЕ ОД 23.12.2019 ГОДИНА ДО 10.01.2020 ГОДИНА
- ПРИЈАВИТЕ ОД РЕАЛИЗИРАНАТА ЈАНУАРСКА ИСПИТНА СЕСИЈА ТРЕБА ДА СЕ ПРЕДАДАТ ВО СЛУЖБАТА ЗА СТУДЕНТСКИ ПРАШАЊА НАЈДОЦНА ДО 20.02.2020 ГОДИНА
- НАСТАВАТА ПО СКИЈАЊЕ ЌЕ СЕ РЕАЛИЗИРА ВО МЕСЕЦИТЕ ЈАНУАРИ-ФЕВРУАРИ 2020 ГОДИНА
- НАСТАВАТА ВО ЛЕТНИОТ СЕМЕСТАР (ПАРЕН) ЗАПОЧНУВА НА 17.02.2020 ГОДИНА ОД 7.30 ЧАСОТ (ПРВА СМЕНА).
СЕМИНАРИ ЗА ВОНРЕДНИТЕ СТУДЕНТИ ЗА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЗА УЧЕБНАТА 2019/20 ГОДИНА |
НАСОКА – ФИЗИЧКО И ЗДРАВСТВЕНО ОБРАЗОВАНИЕ |
ПРВА ГОДИНА |
02 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 Часот АНТРОПОМОТОРИКА 11 – 13 Часот ПЛИВАЊЕ СО ВАТЕРПОЛО – БАЗЕН КАРПОШ 15 – 16 Часот АНАТОМИЈА – НА ИНСТИТУТОТ ПО АНАТОМИЈА 16 – 19 Часот КИНЕЗИОЛОШКА АНТРОПОЛОГИЈА
3 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 Часот СКИЈАЊЕ -1 11 – 14 ЧАСОТ СПОРТСКА ГИМНАСТИКА 14 – 16 Часот ИСТРИЈА НА ФИЗИЧКАТА КУЛТУРА
|
ВТОРА ГОДИНА |
09 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 ЧАСОТ АТЛЕТИКА 11 – 14 ЧАСОТ МЕТОДОЛОГИЈА СО СТАТИСТИКА 15 – 16 Часот ФИЗИОЛОГИЈА 16 – 17 Часот ПЕДАГОГИЈА
10 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 Часот БИОМЕХАНИКА 11 – 14 Часот ХИГИЕНА ВО ФЗО И СПОРТОТ 15 – 17 Часот СОЦИОЛОГИЈА ВО ФЗО И СПОРТОТ 17 – 19 Часот ТАНЦИ И НАРОДНИ ОРА
03 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 Часот СКИЈАЊЕ – 2 |
ТРЕТА ГОДИНА |
16 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 Часот МЕДИЦИНА НА СПОРТОТ 11 – 14 Часот РАКОМЕТ 15 – 18 Часот БОРЕЧКИ СПОРТОВИ – 1
17 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 Часот ФУДБАЛ 11 – 14 Часот ПСИХОЛОГИЈА НА ФИЗИЧКОТО ОБРАЗОВАНИЕ И СПОРТОТ 15 – 16 Часот ЛОГОРУВАЊЕ СО ПЛАНИНАРСКА ТУРА 16 – 19 Часот ТЕОРИЈА И МЕТОДИКА НА СПОРТСКИОТ ТРЕНИНГ
|
ЧЕТВРТА ГОДИНА |
23 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 Часот ОДБОЈКА 11 – 14 Часот КОШАРКА 15 – 18 Часот БОРЕЧКИ СПОРТОВИ – 2
24 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 Часот ДИДАКТИКА НА ФИЗИЧКОТО ОБРАЗОВАНИЕ И СПОРТОТ 11 – 14 Часот КИНЕЗИТЕРАПИЈА 15 – 18 Часот ТЕОРИЈА И МЕТОДИКА НА СПОРТСКАТА РЕКРЕАЦИЈА
ДИПЛОМСКАТА РАБОТА, СЕ РЕАЛИЗИРА ВО ДОГОВОР СО ИЗБРАНИОТ ПРЕДМЕТЕН НАСТАВНИК – МЕНТОР |
ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ ЗА НАСОКАТА ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЗА 2019-20 ГОДИНА |
30 НОЕМВРИ – 2019
08 – 8.45 Часот ОЛИМПИЗАМ 09 – 9.45 Часот СПОРТСКА ИСХРАНА 10 – 10.45 Часот МИНИ И РАКОМЕТ НА ПЛАЖА 11 – 11.45 Часот МИНИ КОШАРКА 12 – 12.45 Часот РАКОВОДЕЊЕ СО ЧОВЕЧКИ РЕСУСИ И РОДОВИ И СПОРТ 14 – 14.45 Часот ОДБОЈКА НА ПЕСОК 15 – 15.45 Часот АКРОБАТИКА 16 – 16.45 Часот ПРИМЕНА НА КОМПЈУТЕРИ ВО ВО Ф.К. И СПОРТОТ 17 – 17.45 Часот МЕРЕЊЕ И ТЕСТИРАЊЕ ВО БОРЕЧКИТЕ СПОРТОВИ 18 – 18.45 Часот ЕЛЕМЕТАРНО ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ
01 ДЕКЕМВРИ – 2019
08 – 8.45 Часот МАЛ ФУДБАЛ – ФУТСАЛ 09 – 9.45 Часот УЧИЛИШЕН СПОРТ 10 – 10.45 Часот АЕРОБИК И ПИЛАТЕС 11 – 11.45 Часот ОСНОВИ НА СПОРТСКИОТ МЕНАЏМЕНТ 12 – 12.45 Часот АТЛЕТСКИ ПОВЕЌЕБОЈ 14 – 14.45 Часот МЕТОДОЛОГИЈА НА ПОДГОТОВКА НА СТРУЧНИ ТРУДОВИ 15 – 15.45 Часот КИК – БОКС 16 – 16.45 Часот ФИТНЕС И БОДИБИЛДИНГ 17 – 17.45 Часот НУТРИЦИСКИ И СУПЛЕМЕНТАЦИСКИ ПРОТОКОЛИ 18 – 18.45 Часот БИОМЕХАНИЧКА АНАЛИЗА (АСПЕКТИ) |
СЕМИНАРИ ЗА ВОНРЕДНИТЕ СТУДЕНТИ ЗА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЗА УЧЕБНАТА 2019/20 ГОДИНА |
НАСОКА СПОРТ |
ПРВА ГОДИНА |
02 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот АНТРОПОМОТОРИКА 15 – 16 Часот АНАТОМИЈА – НА ИНСТИТУТОТ ПО АНАТОМИЈА 16 – 19 Часот КИНЕЗИОЛОШКА АНТРОПОЛОГИЈА
03 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот СКИЈАЊЕ – 1 14 – 16 Часот ИСТОРИЈА НА ФИЗИЧКАТА КУЛТУРА ТЕОРИЈА И МЕТОДИКА НА ИЗБРАНИОТ СПОРТ – НАСТАВАТА СЕ РЕАЛИЗИРА ПО МЕНТОРСКИ ПАТ ВО ТЕРМИНИ ДОГОВО-РЕНИ СО ПРЕДМЕТНИОТ НАСТАВНИК ОД ИЗБРАНИОТ СПОРТ ТЕХНИКА И ТАКТИКА НА ИЗБРАНИОТ СПОРТ – НАСТАВАТА СЕ РЕАЛИЗИРА ПО МЕНТОРСКИ ПАТ ВО ТЕРМИНИ ДОГОВОРЕНИ СО ПРЕДМЕТНИОТ НАСТАВНИК ОД ИЗБРАНИОТ СПОРТ |
ВТОРА ГОДИНА |
09 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот МЕТОДОЛОГИЈА СО СТАТИСТИКА 15 – 16 Часот ФИЗИОЛОГИЈА 16 – 17 Часот ПЕДАГОГИЈА
10 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот БИОМЕХАНИКА 11 – 14 Часот ХИГИЕНА ВО ФЗО И СПОРТОТ 15 – 17 Часот СОЦИОЛОГИЈА ВО ФЗО И СПОРТОТ
03 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот СКИЈАЊЕ – 2
17 НОЕМВРИ – 2019 15 – 16 Часот ЛОГОРУВАЊЕ СО ПЛАНИНАРСКА ТУРА 16 – 19 Часот ТЕОРИЈА И МЕТОДИКА НА СПОРТСКИОТ ТРЕНИНГ |
ТРЕТА ГОДИНА |
16 НОЕМВРИ – 2019
08 – 11 ЧАСОТ – МЕДИЦИНА НА СПОРТОТ 17 НОЕМВРИ – 2019 11 – 14 Часот ПСИХОЛОГИЈА НА ФИЗИЧКОТО ОБРАЗОВАНИЕ И СПОРТОТ
24 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот ДИДАКТИКА НА ФИЗИЧКОТО ОБРАЗОВАНИЕ И СПОРТОТ 15 – 18 Часот ТЕОРИЈА И МЕТОДИКА НА СПОРТСКАТА РЕКРЕАЦИЈА ФИЗИЧКА ПОДГОТОВКА ВО ИЗБРАНИОТ СПОРТ – НАСТАВАТА СЕ РЕАЛИЗИРА ПО МЕНТОРСКИ ПАТ ВО ТЕРМИНИ ДОГОВОРЕНИ СО ПРЕДМЕТНИОТ НАСТАВНИК ОД ИЗБРАНИОТ СПОРТ ПЕДАГОШКА ПРАКСА СО ИЗРАБОТКА НА ДИПЛОМСКА РАБОТА – ОБВРСКИТЕ ЗА ОВОЈ ПРЕДМЕТ СЕ РЕАЛИЗИРААТ ВО ДОГОВОР СО ИЗБРАНИОТ ПРЕДМЕТЕН НАСТАВНИК – МЕНТОР |
ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ ЗА НАСОКАТА ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЗА 2019-20 ГОДИНА |
30 НОЕМВРИ – 2019 08 – 8.45 Часот ОЛИМПИЗАМ 09 – 9.45 Часот СПОРТСКА ИСХРАНА 10 – 10.45 Часот МИНИ И РАКОМЕТ НА ПЛАЖА 11 – 11.45 Часот МИНИ КОШАРКА 12 – 12.45 Часот РАКОВОДЕЊЕ СО ЧОВЕЧКИ РЕСУСИ И РОДОВИ И СПОРТ 14 – 14.45 Часот ОДБОЈКА НА ПЕСОК 15 – 15.45 Часот АКРОБАТИКА 16 – 16.45 Часот ПРИМЕНА НА КОМПЈУТЕРИ ВО ВО Ф.К. И СПОРТОТ 17 – 17.45 Часот МЕРЕЊЕ И ТЕСТИРАЊЕ ВО БОРЕЧКИТЕ СПОРТОВИ 18 – 18.45 Часот ЕЛЕМЕТАРНО ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ
01 ДЕКЕМВРИ – 2019 08 – 8.45 Часот МАЛ ФУДБАЛ – ФУТСАЛ 09 – 9.45 Часот УЧИЛИШЕН СПОРТ 10 – 10.45 Часот АЕРОБИК И ПИЛАТЕС 11 – 11.45 Часот ОСНОВИ НА СПОРТСКИОТ МЕНАЏМЕНТ 12 – 12.45 Часот АТЛЕТСКИ ПОВЕЌЕБОЈ 14 – 14.45 Часот МЕТОДОЛОГИЈА НА ПОДГОТОВКА НА СТРУЧНИ ТРУДОВИ 15 – 15.45 Часот КИК – БОКС 16 – 16.45 Часот ФИТНЕС И БОДИБИЛДИНГ 17 – 17.45 Часот НУТРИЦИСКИ И СУПЛЕМЕНТАЦИСКИ ПРОТОКОЛИ 18 – 18.45 Часот БИОМЕХАНИЧКА АНАЛИЗА (АСПЕКТИ) |
СЕМИНАРИ ЗА ВОНРЕДНИТЕ СТУДЕНТИ КОИ ДИПЛОМИРАЛЕ НА НАСОКАТА СПОРТ И ПОЛАГААТ ДИФЕРЕНЦИЈАЛНИ ИСПИТИ ЗА НАСОКАТА ФИЗИЧКО И ЗДРАВСТВЕНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА УЧЕБНАТА 2019/20 ГОДИНА |
ПРВА ГОДИНА |
02 НОЕМВРИ – 2019 11 – 14 Часот СПОРТСКА ГИМНАСТИКА
03 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 часот СКИЈАЊЕ – 1 11 – 13 Часот ПЛИВАЊЕ СО ВАТЕРПОЛО – БАЗЕН КАРПОШ |
ВТОРА ГОДИНА |
09 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот АТЛЕТИКА
10 НОЕМВРИ – 2019 17 – 19 Часот ТАНЦИ И НАРОДНИ ОРА
03 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот СКИЈАЊЕ – 2 |
ТРЕТА ГОДИНА |
16 НОЕМВРИ – 2019 11 – 14 Часот РАКОМЕТ 15 – 18 Часот БОРЕЧКИ СПОРТОВИ – 1 17 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 ЧАСОТ ФУДБАЛ |
ЧЕТВРТА ГОДИНА |
23 НОЕМВРИ – 2019 08 – 11 Часот ОДБОЈКА 11 – 14 Часот КОШАРКА 15 – 18 Часот БОРЕЧКИ СПОРТОВИ – 2 ДИПЛОМСКАТА РАБОТАТА, СЕ РЕАЛИЗИРА ВО ДОГОВОР СО ИЗБРАНИОТ ПРЕДМЕТЕН НАСТАВНИК – МЕНТОР |
ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ ЗА НАСОКАТА ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ЗА 2019-20 ГОДИНА |
30 НОЕМВРИ – 2019 08 – 8.45 Часот ОЛИМПИЗАМ 09 – 9.45 Часот СПОРТСКА ИСХРАНА 10 – 10.45 Часот МИНИ И РАКОМЕТ НА ПЛАЖА 11 – 11.45 Часот МИНИ КОШАРКА 12 – 12.45 Часот РАКОВОДЕЊЕ СО ЧОВЕЧКИ РЕСУСИ И РОДОВИ И СПОРТ 14 – 14.45 Часот ОДБОЈКА НА ПЕСОК 15 – 15.45 Часот АКРОБАТИКА 16 – 16.45 Часот ПРИМЕНА НА КОМПЈУТЕРИ ВО ВО Ф.К. И СПОРТОТ 17 – 17.45 Часот МЕРЕЊЕ И ТЕСТИРАЊЕ ВО БОРЕЧКИТЕ СПОРТОВИ 18 – 18.45 Часот ЕЛЕМЕТАРНО ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ
01 ДЕКЕМВРИ – 2019 08 – 8.45 Часот МАЛ ФУДБАЛ – ФУТСАЛ 09 – 9.45 Часот УЧИЛИШЕН СПОРТ 10 – 10.45 Часот АЕРОБИК И ПИЛАТЕС 11 – 11.45 Часот ОСНОВИ НА СПОРТСКИОТ МЕНАЏМЕНТ 12 – 12.45 Часот АТЛЕТСКИ ПОВЕЌЕБОЈ 14 – 14.45 Часот МЕТОДОЛОГИЈА НА ПОДГОТОВКА НА СТРУЧНИ ТРУДОВИ 15 – 15.45 Часот КИК – БОКС 16 – 16.45 Часот ФИТНЕС И БОДИБИЛДИНГ 17 – 17.45 Часот НУТРИЦИСКИ И СУПЛЕМЕНТАЦИСКИ ПРОТОКОЛИ 18 – 18.45 Часот БИОМЕХАНИЧКА АНАЛИЗА (АСПЕКТИ) |