ПЕТАР КОСТОВСКИ – ШАМПИОН ВО ПИНГ-ПОНГНА ГОЛЕМИОТ ТЕЛЕКОМ МАСТЕР ТУРНИР ВО ПИНГ-ПОНГ КОЈ СЕ ОДРЖА ВО ПРИЛЕП, КОЈ СЕ  СМЕТА ЗА ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО, ПРВОТО МЕСТО ВО КАТЕГОРИЈАТА У-21 СЕНИОРИ, ГО ОСВОИ НАШИОТ СТУДЕНТ ПЕТАР КОСТОВСКИ, КОЈ ВО ФИНАЛЕТО ГО ПОБЕДИ ГОЛЕМИОТ РИВАЛ АЛЕКСАНДАР РИКАЛОСКИ.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.